Вітаю Вас, Гість

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Пам’ятка для батьків підлітків

Підлітковий негативізм виникає внаслідок того, що дитина бореться:

 • за те, щоб перестати бути дитиною;
 • за фізичну і психічну недоторканість;
 • за самоствердження серед однолітків;
 • проти зауважень, обговорень, особливо іронічних, щодо її фізичної дорослості.

Правила взаємин, які допоможуть зберегти любов і повагу дітей:

 • У самостійності дитини не варто вбачати загрозу.
 • Пам’ятайте, що дитині потрібна не стільки самостійність, скільки право на неї.
 • Хочете, щоб дитина зробила те, що вам потрібно? Зробіть так, щоб вона сама захотіла цього.
 • Не переобтяжуйте дитину опікою і контролем.
 • Не створюйте «революційну ситуацію», а якщо вже створили, намагайтеся знайти компроміс.

Найголовніша порада: любіть дитину з усіма її недоліками та вадами, не бійтеся визнати і свою недосконалість. А ще – навчіть її просто бути щасливою, демонструючи своє життєве кредо: «Хочеш бути щасливим – то будь ним!»

Якщо дитина живе у розумінні та доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у світі та бути щасливою.

ТРИ СТОРОНИ СПІЛКУВАННЯ

 

     Спілкуючись один з одним, ми навіть не замислюємось над тим, скільки факторів та нюансів впливає на процес спілкування.  Що ж відбувається?   Ми зустрічаємо людину, сприймаємо її, спілкуємось та взаємодіємо з нею за допомогою мови, жестів.  Від того, наприклад, як ми побудуємо сам обмін інформацією, залежатиме успіх спілкування.

     У психології говорять про три сторони спілкування:

 • комунікативну (обмін інформацією між людьми);
 • інтерактивну (організація взаємодії між людьми, наприклад, потрібно узгодити дії, розподілити функції або вплинути на настрій, поведінку, переконання співрозмовника);
 • перцептивну (процес сприйняття партнерами один одного при спілкуванні та встановлення на цій основі порозуміння між ними).

 

СЕКРЕТИ ЕФЕКТИВНОГО СПІЛКУВАННЯ

 

 • ГОВОРИ ТАК, ЩОБ ТЕБЕ ПОЧУЛИ.
 • СЛУХАЙ ТАК,  ЩОБ ЗРОЗУМІЛИ,  ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ.
 • СТВОРЮЙ УМОВИ ДЛЯ ТОГО,  ЩОБ СИТУАЦІЯ НАВКОЛО ПРОЦЕСУ СПІЛКУВАННЯ СПРИЯЛА КОМУНІКАЦІЇ.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1.Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви із цим не впорались – провини дитини в цьому немає.

3. Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює, витрачає сили.

4. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.

5. Забудьте фразу: « Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись.

6. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.

7. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши не влаштовуйте сварку. Говоріть із дитиною спокійно.

8. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань з 15 до 17 години.

9. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хв. треба відпочивати 10-15 хв.

10. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли буде потрібна ваша допомога, то без крику, вживаючи слова «не хвилюйся», «ти все вмієш», «давай поміркуємо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині.

11. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…»

12. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

13. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною. Коли щось не виходить, порадьтеся із психологом, учителем. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

14. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини.

15.Знайте, що діти люблять казки,особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них.

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї.

2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами та проблемами дитини.

4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.

5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.

6. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.

7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.

8. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.

9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами і обов’язками.

10.Пам’ятайте, що діти – не тільки продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.

 

 

Поради батькам як оцінювати шкільні успіхи своїх дітей


Батькам у відносинах із своїми дітьми необхідно зменшувати хворобливість їх переживань з приводу невдач, допомагати їм емоційно переборювати ситуації, які пов’язані зі шкільними оцінками.
Як ставитись до шкільної оцінки в сім’ї? Як зробити так, щоб ставлення батьків позитивно впливало на дитину, а не пригнічувало її?


Правило 1. Пам’ятайте, що спілкуватися в люті, роздратуванні - все одно, що включити в автомобілі „газ” і натиснути на гальма.
Правило 2. Старий, вічний педагогічний гріх. Ми очікуємо від дитини все і зараз. Нам потрібно, щоб дитина вчилася сьогодні добре, ми примушуємо її – вона вчиться, але стає зубрилкою і ненавидить учіння, школу, а може й ... вас.
Правило 3. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи у школі. Вона відчуває вашу любов і це допомагає їй бути впевненою в собі.
Правило 4. Дитина очікує від батьків не докорів, а спокійної допомоги.
Правило 5. Щоб позбавити дитину недоліків, намагайтеся вибрати один – той, якого ви хочете позбавитися найбільше, і говоріть тільки про нього.
Правило 6. Порадьтеся із дитиною, почніть з ліквідації тих шкільних труднощів, котрі найзначущіші для неї самої.
Правило 7. Хваліть виконавця, критикуйте – виконання. У ваших силах допомогти відокремити оцінку її особистості від оцінки її роботи.
Правило 8. Оцінка повинна порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її власними вчорашніми.
Правило 9. Не скупіться на похвалу; будуючи стосунки з власною дитиною, не орієнтуйтеся тільки на шкільні оцінки.
Правило 10. Виділіть у морі помилок острівок успіху, на якому зможе укорінюватися дитяча віра в себе і в успіх своїх навчальних зусиль.
Правило 11. Ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальні цілі. Не спокушайте дитину цілями, яких неможливо досягти.

Гарний настрій – ключ до успіху!

          Якщо раптом вам здається, що у вашому житті настала чорна смуга і на вашому життєвому небі раптом з’явилися чорні хмаринки, які ви не знаєте, як розвіяти, або у вас щось трапилося, або просто все валиться з рук – адже так багато може бути причин для поганого настрою, що просто не перелічити, і кожна з них загрожує серйозними проблемами для здоров'я, аж до депресії і нервового розладу. Що ж робити в такому випадку?

Як підняти собі настрій? Підняття настрою за допомогою позитивних емоцій.

          Для управління стресом ви можете спробувати пригадати щось з минулого. Зрозуміло, не щось негативне, а щось дуже хороше, що викличе у вас посмішку. Для цього ви можете взяти, приміром, ваш домашній фотоальбом і пригадати  найприємніші події вашого життя. З цим може допомогти впоратися колекція якихось подарунків - листівок, статуеток, якихось милих невеликих речей, які вам коли-небудь дарували близькі люди. Можна переглянути старі відеозаписи, перечитати збережені листи змайструвати скрапбукінг альбом сімейних фотографій. Все це напевно викличе у вас сентиментальні сльози, але в один і той же час це чудовий спосіб розрядитися і набратися енергії у минулого, яка дозволить вам тепер з оптимізмом дивитися в майбутнє, адже далі буде тільки краще.

Папір – для негативних емоцій

          Інший хороший спосіб як підняти собі настрій, це віддати всі негативні емоції паперу. Спробуйте намалювати причину вашого поганого настрою, тільки не варто намагатися заздалегідь обміркувати, як вона буде виглядати і в який колір ви її розфарбуєте, просто візьміть у руки олівці або пензлик, і малюйте: нехай воно вийде таким, яким вийде. Адже в цій справі найголовніше: вилити на папір весь свій негатив, а далі слід зім'яти малюнок і спалити його в якому-небудь досить безпечному для цієї справи місці. Поки ви будете дивитися, як він горить, вам справді ставатиме легше.

Як підняти собі настрій? Танці!

          Займіться танцями! Давно помічено, що танці - відмінний спосіб розігнати тугу і збільшити енергію тіла. Танець - це свобода самореалізації під приємну музику з різними рухами залежно від обраного напрямку. І ви будете через тіло лікувати свою душу.

Як підняти собі настрій? Свято!

          Влаштуйте для себе свято, просто так, без будь-якої на те причини. Адже свято - це один з найприємніших способів позбавитися від поганого настрою і вилікуватися від будь-якої депресії. Ви можете зібрати гостей, накупити солодощів, включити музику, влаштувати  ігри або розіграші. Але не забудьте головна умова такого заходу: ви просто зобов'язані отримати від нього максимум задоволення, інакше навіщо тоді було його влаштовувати, як не для того, щоб розважити себе?

Як підняти собі настрій? Зміна обстановки!

          Рекомендовано трохи змінити своє оточення і обстановку навколо себе. Зміна місць, яка увірветься в ваші сірі будні, наповнить ваше життя яскравими фарбами, а нові друзі і знайомі, та й взагалі нові люди допоможуть вам розкритися з  іншої сторони. Подорожуйте, подивіться незнайомі місця, просто їдьте куди-небудь - адже більшість нових відкриттів відбувалися саме тому, що людям ставало нудно на їх власному клаптику землі, їх приваблювали пригоди і невідомі землі. Станьте теж першовідкривачем: відкрийте своє життя по-новому!

 

UA arrow mail

ЛНВК ЗОШ №7 I-IIст. -природничий ліцей