Головна » 2015 » Листопад » 29

19 – 21  жовтня  2015 року  в м. Києві проходив  фінальний етап  Шостого  Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи - 2015».  Ліцеїст  навчального закладу презентував  власну науково-дослідницьку роботу у формі стендового захисту з питань екологічного виховання, розвитку громадського екологічного руху, збереження біологічного й ландшафтного різноманіття природи.

За висновками експертного журі, у конкурсі-захисті наукових робіт   ЄРШОВ ВЛАДИСЛАВ, ліцеїст 11-Г класу,

посів ІІ місце у Всеукраїнському етапі.

Наукові керівники: Теплюк Вадим Сергійович – учитель-методист, учитель спецкурсу “Фізіологія тварин”;

Лотоцький Олег Володимирович  – учитель-методист, учитель біології, екології.

26 листопада 2015 року у парку імені Лесі Українки відбувся І Чемпіонат обласних змагань “Перша  допомога на Волині”. Змагання розпочалися урочистим відкриттям голови обласної організації Товариства – Валентини Пришко за участю представників обласної та міської влади.  Hа змагання прибула Делегація Люблінського Окружного Відділу Польського Червоного Хреста .

Учасники обласного Чемпіонату були поділені на 3 групи. Змагання відбувалися почергово у 3 етапи. Одним із етапів була станція відпочинку, де учасники мали змогу відновити сили, створити  плакати, переглянути навчальні фільми та сфотографуватися.
     Найцікавішим виявився етап проходження 5 травматичних станцій («ДТП», «Ролики», «М’яч», «Бійка», «Пожежа»), на кожній з яких імітувалися певні випадки. У практичній частині учні демонструвати командні навики з порядку надання першої долікарської допомоги людям, які потрапили в надзвичайні ситуації та зазнали фізіологічних та психологічних травм. На шостій станції необхідно було виконати тестові завдання з теми  «Перша допомога».
    У кінці змагань відбулося нагородження всіх команд дипломами та подарунками. За активну участь в обласних змаганнях 17 загонів отримали у подарунок на команду волейбольний м’яч та флеш-карту. Крім того, кожен учасник команди отримав особисті призи. Команда-переможець обласного  етапу була визначена за найменшою кількістю штрафних балів у відомостях всіх суддів змагань після ретельного підрахунку.

За підсумками змагань  І місце  здобула команда КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів  №7- природничий ліцей Луцької міської ради Волинської області»

( керівник – Лототоцький О.В., вчитель предмета “Захист Вітчизни” розділ “Основи медичних знань”).   Команда-переможець одержала в нагороду кубок за зайняте  І місце та «Комплект - акустика» для навчального закладу.

Як зазначила голова журі, тренер міжнародного зразка з надання першої долікарської допомоги обласного осередку Червоного Хреста Марія Дубук, учасники конкурсу добре впоралися з поставленими практичними завданнями і продемонстрували вміння швидко орієнтуватися у складних життєвих ситуаціях. «Це заслуга педагогів та результат невтомної праці юнаків і дівчат з вивчення предмета “Захист Вітчизни” розділ “Основи медичних знань”. У випадку реальної загрози життю чи здоров’ю людини, ці юні медики-рятівники не розгубляться і зможуть надати потерпілим першу долікарську допомогу до приїзду бригад «швидкої допомоги», - наголосила голова журі.

21 листопада 2015 року проведено ІІ тур (постерну сесію) ІІ ( міського) етапу  Всеукраїнської олімпіади з екології, в ході якої учасники  розкрили  основний зміст проектів, запропонували шляхи вирішення досліджуваних проблем,  відповіли на запитання журі.

При виконанні науково–дослідницьких робіт юні екологи продемонстрували  вміння проводити власні дослідження, систематизовувати і узагальнювати матеріал, обґрунтовувати висновки,  давати чіткі та конкретні рекомендації щодо поліпшення екологічного стану довкілля, вести наукову дискусію тощо.

І місце - Шафранюк Валентина Володимирівна, ліцеїстка 10-Б класу;

ІІ місце - Власюк Олександра Юріївна, ліцеїстка 10-Б класу;

ІІ місце - Єршов Владислав Олегович, ліцеїст 11-Г класу;

ІІІ місце - Киричук Ілля Віталійович, ліцеїст 11-Г класу.

Керівники:  Білецька М.Г.; Голуб С.М.; Теплюк В.С.; Лотоцький О.В.