Головна » 2018 » Листопад » 13

У вересні-жовтні 2018 року захворюваність на кір в Україні знову зростає. Щотижня фіксується понад тисячу нових випадків. З початку року постраждали уже 35 233 українців,захворюваність зросла у 17 разів,  від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих ( з них 13 осіб не мали жодного щеплення). Специфічного лікування від кору не має .

По рівню  захворюваності  Волинь  входить в першу десятку областей уражених кором. Зареєстровано понад 1,5 тис. випадків кору, до 70 спалахів кору в школах, закладах дошкільної освіти, професійно-технічних учбових закладах, вищих навчальних закладах  на підприємствах та  в побуті. Хворіють на кір як діти так і дорослі, котрі не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря..

Спостерігається   подальше зростання захворюваності на кір. Щотижневий ріст захворюваності у 2 рази.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням  і смерті від кору  — вакцинація. Зупинити спалах кору може  колективний імунітет- коли не менше 95% українців будуть вакцинованими проти кору.

В зв’язку з зростанням захворювань на кір штаб по кору Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення щодо розширення по епідпоказах  вакцинації як дітям до 18 років так і дорослим, котрі належать до груп ризику, медичних працівників,освітян, студентів навчальних закладів , представників силових відомств , учасників бойових дій без обмеження віку.

Що може зробити кожен:

-перевірити свою карту щеплень: дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби - значно зменшують ризик тяжких ускладнень;

-якщо ви чи ваша дитина пропустили обидві або тільки  другу дозу вакцини КПК за Календарем щеплень, якнайшвидше зверніться до медичного закладу, щоб отримати щеплення.

-якщо ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення були зроблені вам чи вашій дитині і не збереглися медичні дані про щеплення, зверніться до свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) - це швидкий та простий спосіб з’ясувати чи маєте ви імунітет, щоб захиститися від захворювання.