Головна » 2014 » Грудень » 1 » Вшанування памяті Володимира Івасюка
Вшанування памяті Володимира Івасюка

Осіннього морозного дня 26 листопада 2014 року у “ЛНВК ЗОШ І-ІІ ступенів № 7 – природничий ліцей” розквітала чарівна квітка – червона рута і мінився всіма кольорами веселки водограй. Це учні 11-х класів ушановували подвижника української пісні – Володимира Івасюка.

Майже сорок п’ять років тому далекого 1970 року вперше прозвучали пісні “Червона рута“ і “Водограй”. То був непростий час, бо після хрущовської “відлиги” почалося “закручування” гайок: стеження за інтелігенцією, боротьба проти інакомислячих, а також проти українського патріотизму. І у такі “чорні” дні раптом з’явився сонячний промінець – пісні В. Івасюка. Навіть по всесоюзному радіо із Москви по декілька разів на день вони звучали, піднімаючи український дух.

Розповідь про славне життя поета, композитора, музиканта підготували одинадцятикласники. У шкільному музеї етнографії “Берегиня” зібралися десятикласники і вчительський колектив. Керували заходом вчителі школи Ковальчук Лариса Олександрівна, педагоги-організатори Шаула Зоя Миколаївна та Проць Анжела Василівна.

Ми були здивовані, коли дізналися, що В. Івасюк автор 107 пісень, зокрема відомих нам “Я піду в далекі гори”, “Балада про дві скрипки”, “Мила моя”, “Вишнева сопілка”, “Тільки раз цвіте любов” та ін.

Мої однокласники вели цікаву розповідь, яка була проілюстрована виконанням пісень буковинського солов’я – Володимира Івасюка. А “Червону руту” натхненно виконував увесь зал. Цей цікавий захід назавжди збагатив нас історією ще одного імені.

Патріот України В. Івасюк назавжди залишиться у нашій пам’яті.

Переглядів: 322 | Додав: School7 | Рейтинг: 0.0/0